Hamarosan bemutatják a Hófehérke című táncjátékot a Budapesti Operettszínházban
Utolsó szakaszához érkezett Kocsák Tibor és ifj. Harangozó Gyula Hófehérke című táncjátékának próbafolyamata a Budapesti Operettszínházban. A Pro Filii Alapítvány támogatásával létrejövő produkció bemutatóját április 11-én pénteken tartják a Nagymező utcai teátrumban.

Fotó: Janus Erika
Kiss-B. Atilla, az Operettszínház főigazgatója a közelgő premier kapcsán tartott sajtótájékoztatón kiemelte, hogy a minőségi szórakoztatáson túl az utánpótlásképzés és a tehetséggondozás terén is felelősséget érez. "Az utánpótlás kérdése nem csupán a színpadi művészekkel, de a jövő közönségének kinevelésével kapcsolatban is foglalkoztat. Ebből az indíttatásból hirdettük meg futó évadunkat a Családok Évadaként" – fogalmazott.
Kitért arra is, hogy Apáti Bencével, az Operettszínház balettigazgatójával hatodik éve dolgoznak együtt a színház balettkarának fejlesztésén. Emlékeztette a jelenlévőket egyebek mellett a Diótörő és a Képfaragó című előadásokra, majd közölte, hogy immár Kocsák Tibor és ifj. Harangozó Gyula Hófehérke című családi produkciójának próbafolyamata is célegyenesbe fordult.
Megköszönte a Pro Filii Alapítványnak, hogy támogatásával lehetővé tette, hogy a Magyar Nemzeti Balett Alapítvány és a Budapesti Operettszínház koprodukciójában április 11-én bemutatásra kerüljön a Budapesti Operettszínház Balettegyüttesének egész estés táncjátéka.

Fotó Janus Erika
ifj. Harangozó Gyula, az előadás rendező-koreográfusa kifejtette, hogy a Hófehérkével az volt a célja, hogy olyan darabot csináljon, amely minden színházat szerető emberhez szól 5-től 95 éves korig. "Nem kell táncot értő embernek lenni ahhoz, hogy megértsük, élvezzük és jókedvűen térjünk haza az előadás után" – hangsúlyozta.
Erkel László Kentaur, az előadás díszlettervezője kiemelte: alkotótársaival hónapokat töltöttek azzal, hogy igazán eredeti produkciót hozzanak létre. Hozzátette, hogy olyan technikai megoldásokat is használtak, amelyek még nem voltak láthatók magyar színpadon.
Simon István balettművész, aki az előadásban a Vadász szerepét táncolja úgy fogalmazott, számára a darab legfontosabb üzenete, hogy becsüljük meg a szépséget, óvakodjunk attól, hogy hiúságból megkíséreljünk elpusztítani fontos és egyedi kincseket.
Az előadással kapcsolatban további információ a Budapesti Operettszínház honlapján található.